Соопштенија

ДОМ: Препораката од ЕУ е заслужен и очекуван поттик за Македонија

соопштение

ДОМ ја поздравува препораката од ЕУ за започнување преговори за членство. Таа претставува заслужен и очекуван поттик за Македонија по двегодишниот застој. Таа е можност и за собирање сила за спроведување на реформи во насока на демократско, праведно и просперитетно општество.

Повеќе...

ДОМ: Дивата сеча ја соголува Јакупица!

7

Пратеничката Лилјана Поповска, Мирослав Богдановски, Ервин Реџепагиќ и Дарко Кржовски од ДОМ беа на увид на падините на Јакупица во општина Чашка, на барање на планинари и екологисти од Велес, кои се загрижени поради уништување на животната средина.

Повеќе...

Поповска - набљудувач на изборите во Азербејџан

29197188 1581092891938299 7228088697050349946 n

Пратеничката Лилјана Поповска од ДОМ беше набљудувач на претседателските избори во Азербејџан, што се одржаа на 11 април 2018 година (среда). Во македонската делегација, покрај неа, беа пратениците од БЕСА, Африм Гаши и Неџбедин Карамани, како и од ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојаноска и Никола Мицевски.

Повеќе...

ДОМ:Честит Велигден, Христос Воскресе!

velikden 1200x600

ДОМ им го честита Велигден на сите православни христијани во Република Македонија, со желба за мир и спокој во душата! Посакуваме празничните денови да ги поминат во кругот на најблиските, во хармонија и благост!

Христос воскресе!

Повеќе...

Одбери јазик

mkendefrsqtrsr

Пребарување

Контакт

ДЕМОКРАТСКА ОБНОВА НА МАКЕДОНИЈА - ДОМ 

 ул. Никола Вапцаров 18/1 1000 Скопје, Република Македонија

Телефон 02/5112-900

Фах.        02/5112-900

e-mail: dommakedonija@yahoo.com

Претседателка: Лилјана Поповска  e-mail: liljana4@t-home.mk
тел: 02/5112-900 02/3224-150

Портпаролка: Маја Морачанин 

Социјални медиуми

Анкета